Frozen Food
Frozen Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Subscribe and earn on frozen foods
Subscribe and earn 10% back in PC Optimum points on every order.
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Sliced Strawberries, Organic
600 g, $1.25/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Broccoli Florets, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Berries and Cherries, Organic
600 g, $1.25/100g
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Mango Chunks
600 g, $1.25/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Whole Kernel Corn
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Edamame in Shell, Organic
500 g, $0.90/100g
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Whole Strawberries, Organic
600 g, $1.25/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Chopped Kale, Organic
300 g, $1.50/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Frozen Whole Green Beans
500 g, $0.90/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Peas & Carrots
500 g, $0.90/100g
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Pineapple Chunks, Organic
600 g, $1.25/100g
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Sliced Peaches, Organic
600 g, $1.25/100g
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen 4-Fruit Blend, Organic
600 g, $1.25/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Frozen Butternut Squash Chunks, Organic
400 g, $1.13/100g
PC® Pizza: Hand tossed, or wood fired?
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.25
President's Choice
Chicken, Bacon, and Caramelized Onion Flatbread
340 g, $1.54/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.25
President's Choice
Sweet with Heat Pepperoni Flatbread
338 g, $1.55/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.25
President's Choice
Squash, Kale, and Beet Flatbread
343 g, $1.53/100g
Frozen Pizza

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Spinaci (Spinach) Pizza
390 g, $1.28/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Pepperoni Pizza
320 g, $1.56/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
SponsoredPillsbury
Pizza Pops 3 Cheese Flavour, 4 ct
380 g, $1.05/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.25
President's Choice
Chicken, Bacon, and Caramelized Onion Flatbread
340 g, $1.54/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
SponsoredPillsbury
Pepperoni and Bacon Pizza Pops, 4CT
380 g, $1.05/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Quattro Formaggi (4 Cheese) Pizza
340 g, $1.47/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Casa di Mama Pepperoni Pizza
395 g, $1.26/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Casa di Mama Three Meat Pizza
395 g, $1.26/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Casa di Mama Hawaiian Pizza
400 g, $1.25/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Casa di Mama Deluxe Pizza
410 g, $1.22/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Speciale Pizza
330 g, $1.51/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.25
President's Choice
Sweet with Heat Pepperoni Flatbread
338 g, $1.55/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Pepperoni Pesto Pizza
360 g, $1.39/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Pollo (Chicken) Pizza
355 g, $1.41/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaDr Oetker
Giuseppe Garlic Fingers
317 g, $1.51/100g

sale: $6.99, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Prepared in CanadaMcCain
Pizza Pockets Pepperoni, 6 pack
600 g, $1.42/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Mushroom Funghi Pizza
365 g, $1.37/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Mozzarella Pizza
325 g, $1.54/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaDr Oetker
Ristorante Thin Crust Pizza Seasoned Beef, Mozzarella, Tomatoes
368 g, $1.36/100g





































































































