Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters
Out of Stock

sale: $12.00, formerly: $20.49
SAVE $8.49
President's Choice
Old-Fashioned Style Bacon
1 kg, $1.20/100g

sale: $22.50, formerly: $24.99
SAVE $2.49
President's Choice
Gourmet West Coast Dark Roast Fine Grind Coffee
875 g, $2.57/100g
Out of Stock

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Lay's
Classic potato chips
235 g, $1.91/100g

sale: $16.97, formerly: $19.99
SAVE $3.02
Plus tax
Royale
Everyday Comfort Toilet Paper, 30 Equal 60 Rolls, 242 Bathroom Tissues per roll
242 ea, $0.07/1ea

sale: $6.50, formerly: $6.89
SAVE $0.39
Natrel
Lactose Free 2% Dairy Product
2 l, $0.33/100ml

sale: $7.00, formerly: $9.00
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue 12 Pack
12x1.0 ea, $0.03/1ea


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































