Candy & Chocolate
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Caramelized Hazelnut Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Fusion 70% Dark & White Chocolate Bar
100 g, $3.25/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Roasted Almond Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE 85% Cacao Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g

sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Nestlé
Kitkat 4-Finger Wafer Bar, Milk Chocolate
45 g, $3.33/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Extra Creamy Milk Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Original Milk Chocolate Bar
90 g, $3.88/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE 70% Cacao Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids Original Candy, Gummy Candy, Sharing Size
315 g, $1.27/100g

sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Nestlé
Aero Milk Chocolate Bar
42 g, $3.57/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Maynards
Swedish Berries Candy, Gummy Candy, Sharing Size
315 g, $1.27/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Fruit & Nut Milk Chocolate Bar
90 g, $3.88/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Maynards
Fuzzy Peach Candy, Gummy Candy, Sharing Size
308 g, $1.30/100g
sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Snickers
Peanut Milk Chocolate Candy Bar, Full Size Bar
52 g, $2.88/100g

sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Nestlé
Coffee Crisp Wafer Bar
50 g, $3.00/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids, Cherry Blasters, Gummy Candy, Sour Candy, Sharing Size
308 g, $1.30/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids, Fun Mix Candy, Variety Pack, Resealable Bag
315 g, $1.27/100g
Out of Stock

sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Nestlé
Chunky Milk Chocolate
49 g, $3.06/100g
sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Twix
Caramel Cookie Chocolate Candy Bar, Full Size Bar
50 g, $3.00/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Chocolate Bar with MINI EGGS
90 g, $3.88/100g

sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Nestlé
Smarties Candy Coated Milk Chocolate Carton
45 g, $3.33/100g
sale: $1.25 MIN 2
, formerly: $1.50
Plus tax
Hershey's
Cookies 'N' Creme Pokémon Special Edition Full Size Candy Bar
43 g, $3.49/100g

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $3.29
Plus tax
Nestlé
KitKat Snack Size Bars, Peanut-free, Individually Wrapped
94.4 g, $3.50/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Maynards
SOUR PATCH KIDS Gummy Candy
150 g, $2.33/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Maynards
Fuzzy Peach Candy Gummy Candy
154 g, $2.27/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Brookside
Dark Chocolate, Acai And Blueberry Flavour
235 g, $2.55/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Nestlé
Aero Milk Chocolate Bar
4x42.0 g, $3.27/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Nestlé
Aero Milk Chocolate Bar
97 g, $3.60/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Caramel & Sea Salt Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.99, formerly: $4.47
SAVE $0.48
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Whole White Mushrooms
454 g, $0.99/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g





















































































































