Pet Food & Supplies
Pet Food & Supplies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Premium pet nutrition, friendly prices

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
Subscribe and Earn 20% on Pet Food & Supplies from PC® or no name®

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
Low Stock

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
Subscribe and Earn 15% on Pet Food & Supplies from other brands

sale: $11.49, formerly: $12.49
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPedigree
Dentastix Oral Care Original Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.89/100g
1,000 PC Optimum Points
$11.99 Member Price
, formerly: $13.99 Non-Members
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Tidy Cats LightWeight Cat Litter Free & Clean Unscented Multi-Cat
2.72 kg, $0.51/100g
sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.29
Plus tax
Subscribe & EarnPedigree
Chopped Adult Wet Dog Food With Real Beef
375 g, $0.61/100g

sale: $11.49, formerly: $12.49
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPedigree
Dentastix Oral Care Beef Flavour Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.89/100g
1,000 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Beneful Prepared Meals Wet Dog Food Beef Stew
283 g, $1.06/100g
Out of Stock
sale: $2.50 MIN 4
, formerly: $2.99
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE Tender Cuts in Gravy Wet Dog Food Lamb & Brown Rice Entrée
368 g, $0.81/100g
sale: $0.75, formerly: $0.99
SAVE $0.24
Plus tax
Subscribe & EarnPedigree
Choice Cuts In Gravy Filet Mignon Flavour Adult Wet Dog Food Pouch
100 g, $0.75/100g
Out of Stock

sale: $17.99, formerly: $19.99
SAVE $2.00
Plus tax
Prepared in CanadaWhiskas
Adult Dry Cat Food Meaty Selections With Real Chicken
4 kg, $0.45/100g
Low Stock
$11.99 Member Price
, formerly: $13.99 Non-Members
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Tidy Cats LightWeight Cat Litter with Glade Clear Springs Multi-Cat
2.72 kg, $0.51/100g

sale: $11.49, formerly: $12.49
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaPedigree
Marrobone Adult Dog Treats Real Beef Flavour with Real Bone Marrow
1.9 kg, $0.60/100g
1,000 PC Optimum Points
Low Stock

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Plus tax
Prepared in CanadaTemptations
Cat Treats, Tasty Chicken Flavour
454 g, $1.32/100g
1,000 PC Optimum Points
sale: $18.49, formerly: $20.99
SAVE $2.50
Plus tax
Subscribe & EarnCesar
Filets In Sauce Adult Wet Dog Food Roasted Turkey & Prime Rib Variety Pack
12x100.0 g, $1.54/100g
$12.99
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.76/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$12.99
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.72/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $18.49, formerly: $20.99
SAVE $2.50
Plus tax
Subscribe & EarnCesar
Classic Loaf In Sauce Adult Wet Dog Food Filet Mignon & Chicken and Liver Variety Pack
12x100.0 g, $1.54/100g
$33.99
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.49/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Subscribe & EarnTemptations
CREAMY PURRRR-ÉE Cat Treats, Chicken
48 g, $7.27/100g






































































































