Batteries
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AAA - 4pk
1 ea, $1.75/1ea
sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AA - 4pk
1 ea, $0.75/1ea
sale: $7.00, formerly: $9.00
SAVE $2.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries 9V - 2pk
1 ea, $3.50/1ea
sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AA - 8pk
1 ea, $0.88/1ea
sale: $10.00, formerly: $13.00
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AAA - 8pk
1 ea, $1.25/1ea
sale: $10.00, formerly: $13.00
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AA - 12pk
1 ea, $0.83/1ea
sale: $18.00, formerly:
Limit 4, after limit $20.00
Plus tax, eco fees apply
Duracell
Alkaline Batteries Aa 16
16 ea, $1.25/1ea
PC Optimum Offer
sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AAA - 2pk
1 ea, $1.50/1ea
sale: $10.00, formerly: $13.00
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Lithium Watch Batteries 2032 - 4pk
1 ea, $2.50/1ea
sale: $11.50, formerly: $15.00
SAVE $3.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AA - 16pk
1 ea, $0.72/1ea
sale: $11.50, formerly: $15.00
SAVE $3.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AAA - 10pk
1 ea, $1.15/1ea
sale: $13.50, formerly: $18.00
SAVE $4.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AAA - 16pk
1 ea, $0.84/1ea
sale: $24.00, formerly: $32.00
SAVE $8.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AA & AAA - 76pk
76 ea, $0.32/1ea
sale: $13.50, formerly: $18.00
SAVE $4.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AA - 24pk
1 ea, $0.56/1ea
sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries C - 4pk
1 ea, $1.75/1ea
sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries D - 4pk
1 ea, $1.75/1ea
sale: $18.00, formerly:
Limit 4, after limit $20.00
Plus tax, eco fees apply
Duracell
Alkaline Batteries Aaa 12
12 ea, $1.67/1ea
PC Optimum Offer
$18.00
Plus tax, eco fees apply
Duracell
3 Volt Photo Battery Cr2 Lithium
2 ea, $9.00/1ea
PC Optimum Offer
sale: $13.00, formerly: $17.00
SAVE $4.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AA - 20pk
1 ea, $0.65/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.25, formerly: $1.69
SAVE $0.44
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $0.63/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Whole White Mushrooms
454 g, $0.99/100g

sale: $2.75, formerly: $2.89
SAVE $0.14
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sweetened Condensed Milk
300 ml, $0.92/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.12/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $1.91/100g
PC Optimum Offer















































































































