Batteries
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $13.00
SAVE $3.00
Eco fees apply
President's Choice
Hearing Aid Batteries Size 312 - 16pk
16 ea, $0.63/1ea
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Eco fees apply
President's Choice
Hearing Aid Batteries Size 675 - 8pk
8 ea, $0.75/1ea
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Eco fees apply
President's Choice
Hearing Aid Batteries Size 312 - 8pk
8 ea, $0.75/1ea
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Eco fees apply
President's Choice
Hearing Aid Batteries Size 13 - 8pk
8 ea, $0.75/1ea
sale: $10.00, formerly: $13.00
SAVE $3.00
Eco fees apply
President's Choice
Hearing Aid Batteries Size 13 - 16pk
16 ea, $0.63/1ea
$8.00
Plus tax, eco fees apply
Duracell
1.5v Silver Oxide Battery 389/390
1 ea, $8.00/1ea
PC Optimum Offer
sale: $10.00, formerly: $13.00
SAVE $3.00
Eco fees apply
President's Choice
Hearing Aid Batteries Size 10 - 16pk
16 ea, $0.63/1ea
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Eco fees apply
President's Choice
Hearing Aid Batteries Size 10 - 8pk
8 ea, $0.75/1ea
$12.00
Plus tax, eco fees apply
Duracell
6 Volt Photo Battery Lithium 28l
1 ea, $12.00/1ea
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly: $16.00
SAVE $4.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alkaline Batteries AAA - 12pk
1 ea, $1.00/1ea
$14.00
Plus tax, eco fees apply
Duracell
Coppertop Alkaline Batteries, 9V
2 ea, $7.00/1ea
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly: $9.00
SAVE $2.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Lithium Watch Batteries 2016 - 2pk
1 ea, $3.50/1ea
sale: $7.00, formerly: $9.00
SAVE $2.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Lithium Watch Batteries 2025 - 2pk
1 ea, $3.50/1ea
sale: $7.00, formerly: $9.00
SAVE $2.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Lithium Watch Batteries 2032 - 2pk
1 ea, $3.50/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
No Name
Naturally Imperfect Mixed Sweet Peppers 2.5lb Bag
1.113 kg, $0.54/100g

sale: $2.75, formerly: $2.89
SAVE $0.14
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sweetened Condensed Milk
300 ml, $0.92/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Whole White Mushrooms
454 g, $0.99/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g















































































































