low-cost basics
$5 and under
shop all no name®
imperfect shape, perfect taste
Simple Check™ certified
quick and easy dinners
Aisle
Brand
No Name
Deals
Price Reduction
$1,$2,$3,$4,$5
Multi-Buy
PC Optimum Points
Price
$1 and under
$2 and under
$3 and under
$4 and under
$5-$10
$10-$15
$15-$20
$20-$30
$30-$50
Shop Canadian
Prepared in Canada
Dietary & Lifestyle
Whole Grain
High Fibre
Peanut Free Facility
Sourced From Certified Fisheries
Vegetarian
Source of Omega 3
Source of Calcium
Kosher
Lower or Reduced in fat
Sort
Relevance
Price (Low to High)
Price (High to Low)
A-Z (alphabetical)
Newest to Oldest Products
$3.99
200 g, $2.00/100g
$23.99
8 kg, $0.30/100g
$3.00
350 ml, $0.86/100ml
$2.29
398 ml, $0.58/100ml
$1.50
398 ml, $0.38/100ml
$4.00
350 ml, $1.14/100ml
$2.49
Plus tax
100 g, $2.49/100g
sale: $1.25, formerly: $1.49
SAVE $0.24
398 ml, $0.31/100ml
$1.39
284 ml, $0.49/100ml
sale: $1.50, formerly: $1.69
SAVE $0.19
540 ml, $0.28/100ml