Filters
Baking Essentials
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
KODIAK CAKES
Power Cakes Flapjack & Waffle Mix, Buttermilk
567 g, $1.15/100g
sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
Betty Crocker
Creamy Deluxe Frosting, Vanilla, Gluten Free
340 g, $0.73/100g
sale: $7.50, formerly: $8.50
SAVE $1.00
PC Organics
Organics Whole Wheat Flour
2.5 kg, $0.30/100g
sale: $4.24, formerly: $4.99
SAVE $0.75
Bobs Red Mill
Whole Flaxseed
368 g, $1.15/100g
PC Optimum Offer
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
PC Organics
Organic Halves and Pieces Raw Walnuts
200 g, $3.83/100g
sale: $6.74, formerly: $7.49
SAVE $0.75
President's Choice
Large Flake Nutritional Yeast
142 g, $4.75/100g
sale: $7.50, formerly: $8.49
SAVE $0.99
Splenda
Low Calorie Brown Sugar Blend for Baking
454 g, $1.65/100g
sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Kraft
Baker's 100% Pure Unsweetened Chocolate Baking Bar
225 g, $3.11/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $1.91/100g















































































































