Filters
Cough & Cold
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
$3.79 Member Price
, formerly: $4.29$4.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Ricola
Original Herb, 17 Count Bag
17 ea, $0.24/1ea
$3.79 Member Price
, formerly: $4.29$4.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Ricola
Original Herb NSA, 19 Count Bag
19 ea, $0.21/1ea
$3.79 Member Price
, formerly: $4.29$4.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Ricola
Honey Lemon Echinacea, 19 Count Bag
19 ea, $0.21/1ea

$4.00
Plus tax
Halls
Vitamin C Assorted Citrus Cough Drops, help maintain immune function
30 ea, $0.13/1ea
1,000 PC Optimum Points
sale: $12.99, formerly: $13.99
SAVE $1.00
Plus tax
Benylin
Sore Throat & Cough Syrup Extra Strength
250 ml, $5.20/100ml

$4.00
Plus tax
Halls
Vitamin C Strawberry Lemonade, 30 Count
30 ea, $0.13/1ea
1,000 PC Optimum Points
$3.79 Member Price
, formerly: $4.29$4.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Ricola
Lemon Mint No Sugar Added Throat Drops, 19 Lozanges
19 ea, $0.21/1ea

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
Kerr's
Cough Drops, Menthol & Eucalyptus, 30 Lozenges
30 ea, $0.08/1ea
$3.79 Member Price
, formerly: $4.29$4.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Ricola
Cherry Throat Drops
19 ea, $0.21/1ea
sale: $3.09, formerly: $3.29
SAVE $0.20
Plus tax
Fisherman's Friend
Lozenges Mint Sugar Free
22 ea, $0.14/1ea
300 PC Optimum Points

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
Kerr's
Black Licorice Cough Drops
30 ea, $0.08/1ea
sale: $3.09, formerly: $3.29
SAVE $0.20
Plus tax
Fisherman's Friend
Lozenges Honey Lemon
22 ea, $0.14/1ea
300 PC Optimum Points

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
Kerr's
Cherry Cough Drops, Methol & Eucalyptus, 30 Lozenges
30 ea, $0.08/1ea
sale: $3.09, formerly: $3.29
SAVE $0.20
Plus tax
Fisherman's Friend
Lozenges Orange Spice Sugar Free
22 ea, $0.14/1ea
300 PC Optimum Points

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
Kerr's
Cough Drops Wild Cherry With Menthol & Eucalyptus
20 ea, $0.13/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $1.91/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.12/100g

sale: $1.98, formerly: $2.79
SAVE $0.81
Prepared in CanadaChristie
RITZ Original Crackers, Rich and buttery tasting, flaky
180 g, $1.10/100g

sale: $2.75, formerly: $2.89
SAVE $0.14
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sweetened Condensed Milk
300 ml, $0.92/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g



















































































































