Health & Wellness
Health & Wellness
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Health & Beauty
Stock up on everyday health and beauty essentials.
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Batiste
Dry Shampoo XXL Volume
200 ml, $6.50/100ml
sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Plus tax
Listerine
Cool Mint Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.80/100ml

sale: $17.99, formerly: $21.59
SAVE $3.60
Plus tax
Prepared in CanadaNeutrogena
All In one Makeup Remover Facial Cleansing Wipes, Plant Based and Compostable, Special Value Twin Pack
1 ea, $17.99/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $7.50, formerly: $8.99
SAVE $1.49
Plus tax
Secret
Invisible Solid Antiperspirant and Deodorant, Vanilla Scent
73 g, $10.27/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $13.00, formerly: $13.49
SAVE $0.49
Plus tax
Native
Moisturizing Shampoo, Coconut and Vanilla
488 ml, $2.66/100ml

sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $13.49
Plus tax
Prepared in CanadaAveeno
Daily Moisturizing Lotion, Fragrance Free
532 ml, $2.54/100ml
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.49
Plus tax
Vaseline
Intensive Care Lotion Cocoa Radiant
600 ml, $1.58/100ml
$10.00 Member Price
, formerly: $11.49 Non-Members
Plus tax
Garnier
Micellar Cleansing Water All-in-1 for Dry Skin
400 ml, $2.87/100ml
$10.00 Member Price
, formerly: $15.49$14.00 Non-Members
SAVE $1.49
Plus tax
Native
Natural Body Wash, Coconut and Vanilla, Sulfate Free, Paraben Free
532 ml, $2.63/100ml
sale: $9.74, formerly: $12.99
SAVE $3.25
Plus tax
Neutrogena
All in One Makeup Remover Cleansing Fragrance-Free Wipes
25 ea, $0.39/1ea
PC Optimum Offer
sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax
Dove
Body Wash with Pump for the driest skin
905 ml, $1.44/100ml
Health Care
sale: $5.49, formerly: $6.79
SAVE $1.30
Plus tax
Band-Aid
Flexible Fabric Bandages, Assorted Sizes
80 ea, $0.07/1ea

sale: $15.00, formerly:
Limit 4, after limit $16.49
Plus tax
Prepared in CanadaAdvil
Liqui-Gels (Capsules)
72 ea, $0.23/1ea

$4.00
Plus tax
Prepared in CanadaHalls
Vitamin C Assorted Citrus Cough Drops, help maintain immune function
30 ea, $0.13/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $15.00, formerly:
Limit 4, after limit $16.49
Plus tax
Prepared in CanadaTylenol
500 Mg EZ Tablets
150 ea, $0.11/1ea

$4.00
Plus tax
Prepared in CanadaHalls
Vitamin C Strawberry Lemonade, 30 Count
30 ea, $0.13/1ea
1,000 PC Optimum Points
sale: $34.19, formerly: $37.99
SAVE $3.80
Plus tax
SponsoredReactine
Extra Strength Allergy Cetirizine Hydrochloride 10 mg Liquid Gel Capsules
40 ea, $0.85/1ea
PC Optimum Offer
sale: $23.39, formerly: $25.99
SAVE $2.60
Plus tax
SponsoredReactine
Extra Strength Rapid Dissolve Tablets
24 ea, $0.97/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Prepared in CanadaTylenol
Extra Strength Cold Day/Night EZTabs, Acetaminophen 500 mg
40 ea, $0.32/1ea
$3.79 Member Price
, formerly: $4.29$4.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Ricola
Lemon Mint No Sugar Added Throat Drops, 19 Lozanges
19 ea, $0.21/1ea
sale: $13.94, formerly: $15.49
SAVE $1.55
Plus tax
SponsoredReactine
Tablets Extra Strength 10 mg
10 ea, $1.39/1ea
PC Optimum Offer

sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Plus tax
Prepared in CanadaTylenol
Children's Fever & Pain Liquid, Grape
100 ml, $10.49/100ml
sale: $24.29, formerly: $26.99
SAVE $2.70
Plus tax
SponsoredReactine
Regular Strength Allergy Cetirizine Hydrochloride 5 mg Tablets
36 ea, $0.67/1ea
PC Optimum Offer

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaKerr's
Cough Drops, Menthol & Eucalyptus, 30 Lozenges
30 ea, $0.08/1ea
sale: $34.19, formerly: $37.99
SAVE $3.80
Plus tax
SponsoredReactine
Extra Strength Rapid Dissolve Tablets
48 ea, $0.71/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock
$3.79 Member Price
, formerly: $4.29$4.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Ricola
Cherry Throat Drops
19 ea, $0.21/1ea
sale: $19.29, formerly: $22.50
SAVE $3.21
Plus tax
SponsoredReactine
Extra Strength Tablets
40 ea, $0.48/1ea
PC Optimum Offer
sale: $9.79, formerly: $11.99
SAVE $2.20
Plus tax
Polysporin
Complete Antibiotic Ointment
15 g, $65.27/100g
sale: $12.99, formerly: $14.99
SAVE $2.00
Plus tax
Polysporin
Complete Antibiotic Ointment
30 g, $43.30/100g
Nutrition & Wellness

sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.39
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Vitamin D3 1,000 IU Tablets
240 ea, $0.02/1ea

sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.39
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Chewable Vitamin C 500 mg Natural Tangy Orange Flavour
120 ea, $0.04/1ea
sale: $12.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Nestle Health Science
High Protein Meal Replacement Drink Chocolate
6x237.0 ml, $1.02/100ml
sale: $12.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Nestle Health Science
High Protein Meal Replacement Drink Vanilla
6x237.0 ml, $1.02/100ml
sale: $12.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Nestle Health Science
Original Chocolate Meal Replacement Drink
6x237.0 ml, $1.02/100ml

sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.39
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Chewable Vitamin C 500 mg Mixed 3 Flavours
120 ea, $0.04/1ea

sale: $13.59, formerly: $16.99
SAVE $3.40
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Vitamin B12 1,200 Mcg Timed Release Tablets
80 ea, $0.17/1ea

sale: $5.09, formerly: $8.49
SAVE $3.40
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Chewable Vitamin D 1,000 IU Natural Tangy Orange
100 ea, $0.05/1ea

sale: $13.19, formerly: $20.99
SAVE $7.80
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Omega-3 Select Softgels, 1,000 mg
200 ea, $0.07/1ea
sale: $12.50, formerly:
Limit 4, after limit $15.99
Nestle Health Science
High Protein Meal Replacement Drink Strawberry
6x237.0 ml, $1.12/100ml

sale: $18.39, formerly: $22.99
SAVE $4.60
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Vitamin B12 1,000 mcg Fast Dissolving Tablets
150 ea, $0.12/1ea

sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $6.29
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Vitamin D3 1,000 IU Softgels
180 ea, $0.03/1ea

sale: $13.19, formerly: $16.49
SAVE $3.30
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Vitamin D3 1,000 IU - Value Pack
500 ea, $0.03/1ea
Low Stock
sale: $12.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Nestle Health Science
Original Meal Replacement Drink Strawberry
6x237.0 ml, $1.02/100ml
sale: $9.29, formerly: $15.49
SAVE $6.20
Plus tax
Jamieson
Magnesium Bisglycinate
70 ea, $0.13/1ea
Low Stock

sale: $6.29, formerly: $10.49
SAVE $4.20
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Vitamin D3 2,500IU
180 ea, $0.03/1ea

sale: $5.39, formerly: $8.99
SAVE $3.60
Plus tax
Prepared in CanadaJamieson
Vitamin C Caplets, 500 mg
120 ea, $0.04/1ea

sale: $12.79, formerly: $17.49
SAVE $4.70
Plus tax
Prepared in CanadaDdrops
Baby Liquid Vitamin D3 400 IU
2.5 ml, $511.60/100ml






























































































































































