Snacks, Chips & Candy
Snacks, Chips & Candy
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Go wherever the crunch takes you™
Global flavours to Canadian favourites, we crafted every crunch.
$3.00
Plus tax
President's Choice
World of Flavours Poutine Flavour Rippled Potato Chips
200 g, $1.50/100g
Out of Stock

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
French Onion and Sour Cream Flavour Garden Stix
142 g, $2.46/100g
Snacks & Treats
Enjoy these delightful bites.

sale: $5.50, formerly: $6.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Quick 100% Whole Grain Oats Club Size
2.25 kg, $0.24/100g

sale: $2.75, formerly: $3.29
SAVE $0.54
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original English Muffins
342 g, $0.80/100g

sale: $5.97, formerly: $6.50
SAVE $0.53
Prepared in CanadaKraft
Only Peanuts All Natural Smooth Peanut Butter
750 g, $0.80/100g
Chips & Snacks
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Protein Granola Bars, Peanut Butter Dark Chocolate, 4 ct
148 g, $2.70/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.12/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Protein Granola Bars, Peanut Almond and Dark Chocolate, 4 ct
148 g, $2.70/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.69/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Lunchbox Granola Bars, Double Chocolate, Kids Snacks, 5 ct
130 g, $3.07/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Ketchup Potato Chips
220 g, $2.04/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Biscuits, Peanut Butter, Breakfast Snacks, 5 ct
190 g, $2.10/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Restaurant Style tortilla chips
275 g, $1.81/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Lunchbox Granola Bars, S'mores, Kids Snacks, 5 ct
130 g, $3.07/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Crunchy Granola Bars, Maple Brown Sugar, 42 g, 5 ct, 10 bars
210 g, $1.90/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Doritos
Sweet Chili Heat! flavoured tortilla chips
235 g, $2.12/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaCheetos
Puffs Cheese flavoured Snacks
260 g, $1.92/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Bar.B.Q Potato Chips
220 g, $2.04/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Crunchy Apple Crisp Granola Bars 10 CT
210 g, $1.90/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Wavy Original Potato Chips
235 g, $1.91/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Salt & Vinegar flavoured Potato Chips
220 g, $2.04/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Crunchy Peanut Butter, 10 Bars
210 g, $1.90/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Crunchy Oats 'N' Honey , 10 Bars
210 g, $1.90/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSmartfood
White Cheddar Seasoned Popcorn
200 g, $2.50/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Sweet and Salty Pretzel Nut Granola Bars, 5 Bars
170 g, $2.35/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Granola Bars Sweet & Salty Peanut
175 g, $2.28/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
NewRuffles
All Dressed Flavoured Potato Chips
200 g, $2.50/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Granola Bars Sweet & Salty Almond
175 g, $2.28/100g
sale: $2.49, formerly: $2.99
SAVE $0.50
Plus tax
Christie
Crispers Bits & Bites Original Flavour Snack and Cracker Mix
145 g, $1.72/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.99
Plus tax
SponsoredNature Valley
Granola Bars Sweet & Salty Dark Chocolate Nut
175 g, $2.28/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Hint of Lime Restaurant Style Tortilla Chips
245 g, $2.04/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Multigrain Rounds Tortilla Chips
270 g, $1.85/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Pringles
Potato Chips, Sour Cream & Onion Flavour,
156 g, $2.24/100g

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.79
Plus tax
Prepared in CanadaNo Name
Cheese Flavour Twists
200 g, $1.40/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSunchips
Harvest Cheddar flavour Multigrain Snacks
205 g, $2.43/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Doritos
Zesty Cheese flavoured tortilla chips
235 g, $2.12/100g

sale: $2.50, formerly: $2.75
SAVE $0.25
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Large & Round White Corn Tortilla Chips
340 g, $0.74/100g


































































































































