Filters
Kitchen Knives
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Sharpening Steel
1 ea, $8.00/1ea
sale: $19.00, formerly: $20.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Cleaver Knife
1 ea, $19.00/1ea
sale: $21.00, formerly: $24.00
SAVE $3.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Steak Knives 4-Piece Set
4 ea, $5.25/1ea
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro 5" Santoku Knife
1 ea, $10.00/1ea
sale: $11.00, formerly: $12.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro 7" Santoku Knife
1 ea, $11.00/1ea
sale: $11.00, formerly: $12.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Bread Knife
1 ea, $11.00/1ea
sale: $11.00, formerly: $12.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Chef's Knife
1 ea, $11.00/1ea
sale: $19.00, formerly: $20.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Paring and Chef's Knife 2-Piece Set
2 ea, $9.50/1ea
sale: $6.00, formerly: $7.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Paring Knife
1 ea, $6.00/1ea
sale: $24.00, formerly: $28.00
SAVE $4.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Paring, Utility, Bread, and Chef's Knife 4-Piece Set
4 ea, $6.00/1ea
sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Precision Pro Utility Knife
1 ea, $7.00/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
No Name
Naturally Imperfect Mixed Sweet Peppers 2.5lb Bag
1.113 kg, $0.54/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $3.99, formerly: $4.47
SAVE $0.48
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPC Blue Menu
Minced Turkey
454 g, $1.76/100g
PC Optimum Offer










































































































