Frozen Meals, Entrees & Sides
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
McCain
Tasti Taters, Tater Tots
800 g, $0.44/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Butter Chicken
350 g, $1.43/100g

sale: $7.99, formerly: $9.00
SAVE $1.01
CAVENDISH FARMS
Club Pack Classic Hash Brown Patties
2.25 kg, $0.36/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Chicken Pad Thai
365 g, $1.37/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Pub Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
McCain
Bistro Selects™ Savoury Wedges
650 g, $0.54/100g

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
McCain
Superfries Extra Crispy Spicy Straight Cut Fries
650 g, $0.54/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
CAVENDISH FARMS
All-Day Breakfast Onion Hash Brown Patties
600 g, $0.83/100g

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
McCain
Superfries Extra Crispy Straight Cut Fries
650 g, $0.54/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Waffle Fries
540 g, $1.02/100g
sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
McCain
Superfries Sweet Potato Plank Cut Fries
454 g, $0.77/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Kettle-Style Wedges
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
McCain
Superfries Crinkle Cut French Fries
650 g, $0.54/100g

sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
St Hubert
Chicken Pot Pie
800 g, $1.13/100g
2,000 PC Optimum Points

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Extra Cheesy Mac and Cheese
340 g, $1.47/100g
sale: $1.50, formerly: $1.99
SAVE $0.49
Michelina
Fettuccine Alfredo with Chicken and Broccoli
227 g, $0.66/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Quick Crisp Potato Tots
650 g, $0.84/100g

sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
St Hubert
Tourtière
800 g, $1.13/100g
2,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.99, formerly: $4.47
SAVE $0.48
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Whole White Mushrooms
454 g, $0.99/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g
















































































































